Sport

Liverpooli nuk e liron Minaminon

 

Liverpooli ka refuzuar ofertat e para nga Leeds Unitedi dhe Monaco për sulmuesin Takumi Minamino.

Sipas “BBC SPORT” të dy klubet kanë shprehur interesim për Minaminon, që nuk ka pasur hapësira të mjaftueshme këtë edicion te Liverpooli. Trajneri Juergen Klopp thuhet se dëshiron ta mbajë 27-vjeçarin së paku deri në fund të këtij sezoni.