Sport

Tuchel do ta lë në bankë Lukakun për pjesën e mbetur të sezonit

 

Trajneri i Chelseat, Thomas Tuchel pritet që ta lë në bankën e rezervistëve sulmuesin Romelu Lukaku për pjesën e mbetur të sezonit, kanë njoftuar të hënën mediumet britanike. Bëhet e ditur se Tuchel do t’i besojë gjermanit Kai Havertz, i cili kohët e fundit ka luajtur si sulmues dhe nuk ka zhgënjyer me paraqitjet e tij.

Havertz me nëntë gola të shënuar këtë sezon është njëri prej lojtarëve më efikas te Chelsea dhe për këtë arsye pritet ta zëvendësojë Lukakun në sulm.