Sport

Caktohen çiftet çerekfinale të Championsit

 

Dy derbi do të zhvillohen në fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve pas shortit të tërhequr të premten në selinë e UEFA-s.

Kampioni në fuqi i Evropës, Chelsea në çerekfinale do të përballet me skuadrën e Real Madridit, dhe ndeshja e parë do të luhet në “Stamford Bridge”.