Sport

Peja fiton dramën ndaj Sigal Prishtinës

 

Peja ka fituar derbin e xhiros së 23-të në Superligën e Kosovës në basketboll.

Derbi i vjetër me Sigal Prishtinën u vendos në çerekun e fundit, me vendasit që arritën të bënin dallimin fal efikasitetit të Dardan Berishës dhe Courtney Fellsit që shënonin nga secila pozitë.