Sport

Las Vegas, nikoqir i ri i garës në Formula 1

 

Formula 1 vazhdon të rritet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pasi nga viti 2023, nikoqir i garës së tretë të sezonit do të jetë Las Vegasi, ka bërë të ditur të enjten “Skysportaustria”.

Gara pritet të mbahet në mbrëmje. Dy gara të “Formula 1” janë mbajtur në Las Vegas në vitin 1981 dhe 1982.