Sport

Dybala në negociata me Atleticon

 

Paulo Dybala do të largohet nga Italia për ta vazhduar karrierën në Serie A. Bëhet e ditur se Dybala është në negociata me Atletico Madridin dhe pranë arritjes së marrëveshjes me ekipin spanjoll, ka njoftuar “Marca” të hënën.

Atletico i ka ofruar Dybalas kontratë katërvjeçare me pagë vjetore prej dhjetë milionë eurosh për ta bindur që të transferohet në Spanjë.