Sport

Irani pret fluksin e tifozëve të botërorit “Katari 2022”

 

Irani shpreson të presë vizitorë që dynden në Katarin e afërt për ta përcjellë Kampionatin Botëror që mbahen në fund të këtij viti, me zyrtarët e shtetit që kanë rritur numrin e fluturimeve dhe po përgatisin hotelet për një fluks të tifozëve të futbollit, ka shkruar AFP.

“Katari është shumë i interesuar për të përdorur infrastrukturën e Iranit në Kupën e Botës të këtij viti”, ka thënë ministri i Transportit të Iranit, Rostam Ghassemi. “Irani duhet të përdorë të gjitha aftësitë që ka për të përfituar nga kjo ngjarje që mund të sjellë një fluks të tifozëve”.