1 perditesime
23:00

Interi në finale të Kupës së Italisë

Interi është kualifikuar në finale të Kupës së Italisë.

Interi në ndeshjen e kthimit gjysmëfinale mposhti në shtëpi Milanin me rezultatin 3:0, në derbin e njohur ndryshe si Madonnina.

Lautaro Martinez (4’, 40’) realizoi dy gola për Interin, ndërsa Robin Gosens (82’) një. Milanit iu anulua një gol në minutën e 66-të, të cilën e shënoi Ismael Bennacer, për pozitë jashtëloje. Goli u anulua pasi u rishikua rasti me sistemin VAR.

Interi ka ngadhënjyer me rezultat të përgjithshëm 3:0 pas dy ndeshjeve. Ndeshja e parë në të cilën Milani ishte vendas përfundoi pa gola.

Interi në finale të Kupës së Italisë e pret fituesin e duelit mes Fiorentinës dhe Juventusit.

Juventusi e ka fituar ndeshjen e parë 1:0 në udhëtim.

Interi e Milani po luftojnë edhe për titull të Series A të Italisë.

https://streamff.com/v/7c585b

22:06

Interi afër finales së Kupës së Italisë

Interi është afër të kualifikohet në finale të Kupës së Italisë.

Interi po kryeson 2:0 në shtëpi ndaj Milanit në ndeshjen e kthimit gjysmëfinale të martën mbrëma. Ndeshja e parë kishte përfunduar pa gola.

Lautaro Martinez (4’, 40’) realizoi dy golat për Interin.

https://streamff.com/v/147284

https://streamff.com/v/08a96e