Sport

Laporta flet për transferimin e Lewandowskit

Foto: AP
 

Presidenti i skuadrës së Barcelonës, Joan Laporta, e ka lënë të hapur mundësinë që sulmuesi Robert Lewandowski të transferohet në “Camp Nou” gjatë verës.

Sulmuesi polak nuk e ka pranuar vazhdimin e kontratës me Bayernin, që i skadon në vitin 2023 dhe mund të shitet në fund të këtij edicioni.