Sport

Juventusi, me ofertë për mbrojtësin Raum

 

Skuadra e Juventusit ka kthyer sytë kah Bundesliga për t’u përforcuar në krahun e mbrojtjes. “Tuttosport” ka raportuar të martën se Juventusi tashmë i ka bërë ofertë Hoffenheimit për mbrojtësin David Raum.

Mësohet se ekipi italian për transferimin e 25-vjeçarit ka ofruar 20 milionë euro. Raum është njëri prej mbrojtësve më të dalluar të krahut të majtë në Bundesligë dhe ka kontratë me Hoffenheimin deri në vitin 2026.