2 perditesime
23:06

Liverpooli shënon fitore me golat e shënuar në pjesën e dytë

Me dy golat e shënuar në pjesën e dytë, Liverpooli fitoi ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Ekipi anglez të mërkurën e mposhti Villarrealin me rezultatin 2:0.

Liverpooli kaloi në epërsi në minutë ne 53-të. Pervis Estupinan devijoi harkimin e Jordan Hendersonit të Liverpoolit. Dy minuta më vonë, Sadio Mane shënoi golin e dytë. Mane u asistoi nga Mohamed Salah.

Për Manen ishte goli i 14-të në raundin eliminator të Ligës së Kampionëve dhe barazoi rekordin e Didier Drogbas si lojtari afrikan me më së shumti gola në këtë raund të garave të “Championsit”.

Liverpooli e dominoi edhe pjesën e parë. Qëlloi edhe shtyllën nëpërmjet Thiago Alcantaras në minutën e 41-të.

22:13

Liverpooli shënoi dy gola të shpejtë

Liverpooli ka kaluar në epërsi në ndeshjen kundër Villarrealit. Pervis Estupinan devijoi harkimin e Jordan Hendersonit në minutën e 53-të.

Dy minuta më vonë, Sadio Mane shënoi golin e dytë të ndeshjes së parë gjysmëfinale të Ligës së Kampioënve. Mane u asistoi nga Mohamed Salah.

Liverpooli e dominoi edhe pjesën e parë.

GOLAT:

https://streamff.com/v/7a60fc

https://streamff.com/v/bb0ed4

21:51

Liverpooli dominon, por mbyll pjesën e parë pa shënuar gol

Liverpooli dominoi, por pjesën e parë kundër Villarrealit në “Anfield” e mbylli pa gola. Të mërkurën po luhet ndeshja e parë gjysmëfinale e Ligës së Kampionëve.

Liverpooli pati disa raste shënimi, por nuk i doli të shënoi asnjë gol.

Qëlloi edhe shtyllën nëpërmjet Thiago Alcantaras.