Sport

Peja e nis me fitore plejofin

kb peja, sport, basketi, plejof,
 

Skuadra e Pejës ka bërë një hap të rëndësishëm drejt kualifikimit në gjysmëfinalen e plejofit të Superligës së Kosovës në basketboll.

Të mërkurën mbrëma, Peja ka triumfuar ndaj Bashkimit në ndeshjen e parë çerekfinale dhe është në epërsi të përgjithshme me rezultatin 1:0. Dueli i luajtur në palestrën “Karagaçi” u mbyll me shifrat 94:70 në të mirë të Pejës. Tani Peja është vetëm një fitore larg kalimit në gjysmëfinale pasi skuadra që shënon dy fitore në këtë fazë avancon tutje.