Sport

Juventusi favorit për Paredesin

 

Leandro Paredes ka gjasa të mëdha të rikthehet në futbollin italian. “Gazzetta dello Sport” ka njoftuar se Juventusi është favorit për ta transferuar argjentinasin në fund të këtij sezoni.

Mësohet se Juventusi në parim ka arritur marrëveshje me Paredesin dhe po negocion me Paris Saint-Germainin për lirimin e tij.