Sport

Brandt do të transferohet në Angli

 

Mesfushori i Borussia Dortmundit, Julian Brandt preferon transferimin në kampionatin anglez, ka njoftuar “Bild”.

Mësohet se 25-vjeçari ka marrë shumë oferta prej skuadrave nga Premier League dhe është i vendosur që karrierën ta vazhdojë në Angli pas përfundimit të sezonit aktual.