Sport

Grizzlies fiton serinë e plejofit ndaj Minnesotas

 

Memphis Grizzlies luftoi shumë dhe e mposhti Minnesota Timberwolvesin, për ta fituar edhe serinë e plejofit. Grizzlies e ktheu përmbysi disavantazhin e 13-të pikëve dhe fitoi 114:106. Kualifikohet tutje me rezultatin 4:2 në seritë finale. Dillon Brooks dhe Desmond Bane shënuan nga 23 pikë secili, ndërsa Jaren Jackson Jr shtoi 18 pikë e 14 kërcime. Bartësi i dytë, Grizzlies, do të ballafaqohet me bartësin e tretë, Golden State Warriors në gjysmëfinale të Konferencës së Perëndimit, që nis të dielën.

Është hera e parë në shtatë vjet që Grizzlies ka avancuar përtej plejofit.