Sport

Liverpooli “tregon muskujt” për të mbetur në garë për katër trofetë

 

Pesëdhjetë e shtatë ndeshje në një sezon rraskapitës, Liverpooli mund të ishte shkatërruar kur epërsia prej 2:0 nga ndeshja e parë u shkri brenda 45 minutave nga një Villarreal i frymëzuar që luante për të arritur në finalen e parë të Ligës së Kampionëve. Në vend të kësaj, Liverpooli do të jetë në finalen e madhe të klubeve evropiane për herë të tretë në pesë sezone, pasi u kundërpërgjigj për ta fituar ndeshjen e së martës 3:2 dhe avancoi nga seria gjysmëfinale me rezultatin e përgjithshëm 5:2, ka shkruar AFP të mërkurën.

“Para ndeshjes u thashë djemve se do të doja të lexoja titujt se ‘përbindëshat e mentalitetit ishin në qytet’ dhe ata e morën mesazhin”, ka zbuluar trajneri i Liverpoolit, Juergen Klopp.