Sport

Gavi pranon kontratën e re

Foto: AP
 

Mesfushori Gavi do të nënshkruajë kontratë të re me Barcelonën. Mesfushori spanjoll ka kohë që ka nisur bisedimet me klubin dhe thuhet se është pajtuar me kontratë afatgjate, por që kanë mbetur edhe disa detaje për t’u plotësuar ditëve në vijim.

Klubi spanjoll i ka ofruar rritje të pagës mesfushorit që është i bindur të mbetet në “Camp Nou”.