Sport

Genoa mposht Juventusin, shpreson të mbesë në Serie A

 

Genoa ka shënuar fitore të madhe. Të premten mbrëma mposhti Juventusin me rezultatin 2:1, me një penallti të shënuar në minutën e gjashtë të kohës shtesë.

Genoa fitoi 2:1 në kuadër të xhiros së 36-të, dhe ngjitet në vendin e 18-të.