Sport

Juventusi ua jep lamtumirën Chiellinit dhe sezonit pa trofe

FOTO: AP
 

Herën e fundit që Juventusi e mbylli sezonin pa trofe, Milani e fitoi titullin e kampionit në Serie A dhe Interi triumfoi në Kupën e Italisë. E këtë vit mund të ndodhë një përsëritje e vitit 2011. Dy klubet e qytetit të Milanos po luftojnë për titullin e kampionit të Italisë, me Interin që është dy pikë prapa Milanit, kur kanë mbetur edhe dy xhiro deri në fund të këtij sezoni.

Milani pret Atalantën të dielën, pak para se Interi – i nxitur nga fitorja në finalen e Kupën e Italisë ndaj Juventusit të mërkurën – të luajë në udhëtim te Cagliari që rrezikon rënien në Serie B. Ndërkohë, Juventusi përgatitet të mirëpresë Lazion të hënën duke e ditur se një përfundim në vendin e tretë është më i larti që mund të arrijë, dhe madje kjo mund të jetë e paarritshme deri në fillimin e ndeshjes. Të paktën, Juventusi e di se tashmë e ka të sigurt paraqitjen sezonin e ardhshëm në Ligën e Kampionëve.