Sport

Mbushen palestrat, kthehet dhuna në basketbollin kosovar

 

Palestrat po stërmbushen sërish me shikues për ndeshje të basketbollit kosovar. Pasi palestra “Minatori” u stërmbush dy herë për ndeshjet e Trepçës me Pejën, njëjtë ishte të dielën mbrëma edhe në “Karagaçi” në Pejë. Kjo arenë u mbush me shikues, por në fund basketbolli mbeti në plan të dytë.

Ndeshjen e tretë gjysmëfinale të plejofit të Superligës së Kosovës në basketboll e karakterizoi dhuna e shfaqur dhe ndërprerjet. Në fund Peja fitoi me shifrat 72:66 dhe kështu ngushtoi rezultatin në 2:1 në serinë gjysmëfinale të plejofit. Edhe ndeshja e katërt luhet në Pejë. Trepçës i duhet edhe një fitore për të kaluar në finale. Në rast se Peja shënon fitore, atëherë ndeshja e pestë sërish do të luhet në “Minatori” në Mitrovicë.