Sport

Chiellini dhe Dybala përshëndeten në stadiumin e Juventusit

Giorgio Chiellini
 

Mbrojtësi i njohur italian, Giorgio Chiellini, e ka luajtur ndeshjen e fundit në stadiumin e Juventusit si lojtar i kësaj skuadre. Juve të hënën barazoi 2:2 me Lazion në kuadër të xhiros së parafundit të Serie A. Në xhiron e fundit Juventusi është mysafir i Fiorentinas.

Chiellini nuk pritet të paraqitet në atë takim. Chiellini 37-vjeçar, largohet pas 17 vjetësh nga Juventusi. Ai të hënën u zëvendësua në minutën e 17-të dhe është përshëndetur me tifozët në tribuna të stadiumit në Torino. Tifozët i kanë duartrokitur gjatë, ndërsa atmosfera ishte emocionale. Chiellini vlerësohej për kohë të gjatë prej mbrojtësve më të mirë në botë. Për Italinë i ka luajtur 116 ndeshje.