Sport

Messi mund t’i bashkohet Inter Miamit vitin tjetër

 

Lionel Messi është i gatshëm t’i bashkohet Inter Miamit në vitin 2023, pretendon “DIRECTV Sports” të martën. Shtatë herë fituesi i “Topit të Artë” pritet të bëhet pjesë e klubit të David Beckhamit në MLS. Sulmuesit argjentinas i skadon kontrata me Parisin në fund të sezonit të ardhshëm.

34-vjeçari sezonin aktual me Parisin dështuan ta fitojnë Ligën e Kampionëve. Messi nuk ka treguar paraqitje të mira te Parisi. Ai në 33 ndeshje ka shënuar 11 gola dhe ka kontribuuar me 13 asistime.