Sport

Tottenhami mban dyshen Kulusevski dhe Romero

 

Trajneri i Tottenhamit, Antonio Conte, është ndarë i kënaqur me paraqitjet e dyshes, sulmuesit Dejan Kulusevski dhe mbrojtësit Cristian Romero. Conte u ka kërkuar drejtuesve të klubit të mbajnë dy futbollistët që sezonin aktual janë huazuar nga Juventusi, përkatësisht Atalanta.

Gazetari italian, Fabrizio Romano, raporton se për dy futbollistët Tottenhami do të shpenzojë rreth 80 milionë euro.