Sport

Pensionohet Skrtel

 

Martin Skrtel është pensionuar nga futbolli aktiv. Mbrojtësi 37-vjeçar i dha fund karrierës pasi u kthye në shtëpi te Spartak Ternava.

Në karrierën e tij ka fituar katër herë çmimin e lojtarit sllovak të vitit. Ka qenë kampion i Rusisë me Zenitin dhe i Turqisë me Basakshehirin.