Sport

“Torcida” reagon pas zbutjes së dënimit për KB Pejën

 

Tifogrupi “Torcida” nga Mitrovica, të enjten ka reaguar ashpër pas vendimit të Komisionit Arbitrar të Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK), i cili zbuti dënimin për skuadrën e Pejës. Në vendimin e lëshuar të enjten pas ankesës së Pejës, Komisioni Arbitrar ka marrë vendim që të shfuqizohet pjesërisht dënimi dhe gjoba e komisarit të garave që e mori të hënën, një ditë pas ndeshjes së tretë të serisë gjysmëfinale të plejofit kundër Trepçës.

Fillimisht, Peja është dënuar që dy ndeshjet e ardhshme si vendas t’i luajë pa praninë e shikuesve dhe kishe marrë një gjobë prej shtatë mijë eurosh. Mirëpo, me vendimin e ri, do të lejohet që 25 për qind e palestrës të mbushet, ndërsa gjoba në të holla është zbutur në tre mijë euro.