Sport

Lenglet do të transferohet në Angli

 

Mbrojtësi Clement Lenglet do të largohet gjatë verës nga Barcelona për t’u transferuar në Angli, te skuadra e Tottenhamit. “Diario Sport” ka njoftuar të enjten se Tottenhami është në negociata me Barcelonën për huazimin e francezit me detyrim të blerjes së tij në verën e ardhshme për dhjetë milionë euro.

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez, nuk llogarit në 26-vjeçarin për sezonin e ri dhe ka aprovuar largimin e tij nga “Camp Nou” me të përfunduar sezoni aktual. Lenglet është i gatshëm t’i bashkohet Tottenhamit, ekip që po kërkon të forcohet në repartin e mbrojtjes.