Sport

Ancelotti e ka mendjen te Liverpooli, jo Mbappe

 

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, garanton se ai është plotësisht i fokusuar në finalen e Ligës së Kampionëve - Liverpoolitm, dhe jo në transferimin e mundshëm të sulmuesit Kylian Mbappe.

Italiani është bërë trajneri i parë që kualifikohet për herë të pestë në finale të Championsit dhe mund të bëhet i pari që ka ngritur katër herë trofeun më të rëndësishëm evropian për klubet.