Sport

Botërori i Katarit shënon turneun e fundit për Messin e Ronaldon, por edhe yjet e tjera

 

Derisa bota e futbollit po përgatitet të shkojë në Katar pas gjashtë muajsh, ky Botëror do të mbyllë epokën në të cilën Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo kanë qenë dy lojtarët më të shquar të sportit.

Me kalimin e kohës dukej sikur turneu i vitit 2018 në Rusi shënoi një pikë kthese pasi një adoleshent Kylian Mbappe u bë një superyll global duke ndihmuar Francën të bëhej kampione e botës.