Sport

Ten Hagu ka vizionin e Unitedit “të bashkuar” dhe “argëtues”

 

Një ekip punëtor, i bashkuar që luan futboll sulmues dhe argëtues. Erik ten Hag ka paraqitur vizionin e tij për Manchester Unitedin pasi u prezantua si trajneri i pestë në nëntë vjet te një gjigant i rënë që vjen nga sezoni i tij më i dobët ndonjëherë në Premier League.

“Situata aktuale është e qartë se nuk është aq e mirë. Është një sfidë e madhe”, ka pranuar Ten Hag për kanalin televiziv të Unitedit në një intervistë të hënën.