Sport

Hamsiku tërhiqet nga Përfaqësuesja e Sllovakisë

 

Kapiteni i Përfaqësueses së Sllovakisë, Marek Hamsik është tërhequr nga futbolli ndërkombëtar.

“E kam menduar për një kohë të gjatë, por pas 15 vitesh vendosa të mbyll një pjesë të rëndësishme dhe të mrekullueshme të karrierës sime të futbollit”, shkroi Hamsik në Facebook të hënën.