Sport

Bayerni zyrtarizon mbrojtësin Mazraoui

 

Bayern Muencheni ka zyrtarizuar të martën përforcimin e parë për sezonin 2022/23. Është mbrojtësi i krahut të djathtë, i cili mund të luajë edhe si mesfushor, marokeni Noussair Mazraoui.

24-vjeçari te Bayerni do të transferohet si lojtar i lirë pasi muajin e ardhshëm i skadon kontrata me skuadrën e Ajaxit. Ai me ekipin bavarez ka firmosur kontratë deri në vitin 2026 dhe do t’i bashkohet më 1 korrik.