Sport

Kovaq merr drejtimin e Wolfsburgut

 

Ish-trajneri i Bayern Muenchenit, kroati Niko Kovaq ka marrë drejtimin e ekipit tjetër nga Bundesliga, Wolfsburgut. Zyrtarizimi i tij është bërë të martën në sajtin zyrtar të klubit.

Kovaq me Wolfsburgun ka firmosur kontratë deri në vitin 2025 dhe në këtë post e zëvendëson Florian Kohfeldin, i cili u largua ditë më parë. Kovaq prej fillimit të këtij viti ka qenë i papunë pasi u shkarkua nga skuadra e Monacos.