Sport

Për Bastonin interesohet edhe Man. Unitedi

Alessandro Bastoni futbollist i FC Interit
 

Mancester Unitedi po synon të bëjë ofertë për Alessandro Bastonin e Interit, teksa po mundohet ta mposhtë konkurrencën e Manchester Cityt e Tottenhamit, që kishin shprehur interesim për të më parë.

“Nerazzurrët” duhet ta shesin ndonjë prej lojtarëve që vlerësohen shumë dhe reprezentuesi i Italisë mund të jetë ai që do të largohet nga ekipi, pavarësisht se e vazhdoi kontratën së fundmi.