Sport

Salahu me mision hakmarrës ndaj Realit

FOTO: AP
 

Mohamed Salah mund të kishte dhënë lehtësisht llojin e përgjigjes diplomatike të ndjekur nga shumica e lojtarëve të futbollit. Por ai thjesht nuk mundi. A kishte një preferencë, u pyet Salah pak minuta pasi Liverpooli arriti në finalen e Ligës së Kampionëve tri javë më parë, se me cilën skuadër do të përballej në Paris?

“Po”, tha Salah, duke shtrirë qafën dhe duke e kthyer kokën nga njëra anë në tjetrën, sikur të ishte duke u çlodhur për një lojë tjetër. “Dua të luaj me Real Madridin”.