Sport

Leverkuseni siguron çekun Hlozek

 

Bayer Leverkuseni ka arritur marrëveshje me Spartën e Pragës për transferimin e sulmuesit Adam Hlozek, ka raportuar gazetari Fabrizio Romano të mërkurën. Bëhet e ditur se Leverkuseni është pajtuar t’i paguajë ekipit çek 13 milionë euro plus bonuset për Hlozekun.

19-vjeçari që vlerësohet si njëri prej lojtarëve më të talentuar në Çeki me ekipin gjerman do të firmosë kontratë afatgjatë. Hlozek në këtë sezon ka pasur paraqitje fantastike te Sparta, ku ka shënuar 12 gola dhe ka asistuar 15 herë në 47 ndeshje në të gjitha garat.