Sport

Gauff dhe Fernandez, në raundin e katërt të “French Open”

 

Coco Gauff dhe Leylah Fernandez kanë kaluar në raundin e katërt të turneut “French Open”.

Gauff të premten tregoi vetëbesim në fitoren 6:3 dhe 6:4 kundër tenistes numër 46 të botës, Kaia Kanepi.