Sport

Leclerc, i pari në provat e “Grand-Prixit” të Monacos

 

Charles Leclerc ishte i pari në prova të premten në “Grand-Prixin” e Monacos në Formula 1.

Në këtë pistë, ngasësi i Ferrarit mund të triumfojë në shtëpinë e vet, dhe të kthehet në krye të renditjes në “Formula 1”.