Sport

Liverpooli nuk shënon gola në finale

 

Ndonëse ka fituar Kupën e Ligës dhe Kupën FA, Liverpooli ka dështuar të shënoi gol për pesë orë e gjysmë futboll të luajtura në finalet e mëdha të këtij edicioni.

Gjatë 330 minutave lojë në finale, para penalltive, Liverpooli kishte 61 goditje. Prej tyre 17 ishin në kornizë të portës, por asnjë në rrjetë.