Sport

174 të lënduar dhe 68 të arrestuar në trazirat e shkaktuara në finalen e Championsit

 

Janë shfaqur video shokuese të një tifozi nëntëvjeçar duke qarë në rrugët e Parisit, pasi u godit nga gazi lotsjellës i hedhur nga Policia franceze, pas ndeshjes finale të Ligës së Kampionëve, të shtunën mbrëma.

Tifozi i Liverpoolit, Carl Clemente, ka postuar videon në “Twitter”, ku shihet djali i tij i vogël duke qarë, teksa përpiqej me dëshpërim t’i fshinte lotët që i rridhnin nga sytë pas sulmit, ka shkruar “Daily Mail”.