Sport

Kosova në gjysmëfinale të Kampionatit Ballkanik

 

Ekipi i Kosovës në konkurrencën e femrave në volejboll në rërë ka kaluar në gjysmëfinalen të kampionatit Ballkanik.

Dhuratë Sylejmani dhe Valmira Ramadani kanë mposhtur dyshen nga Turqia Ocakci Müge dhe Bahar Toksoy 2:0 me sete (21-18, 21-18), për të siguruar gjysmëfinalen e madhe, të dielën.