Sport

Minneni eliminon Muguruzan

 

Dy herë kampionia e “Grand-Slameve”, Garbine Muguruza, ka humbur në raundin e dytë të turneut të “Wimbledonit” nga tenistja nga Belgjika, Greet Minnen.

Të mërkurën, Minnen fitoi ndaj Muguruzas me rezultatin 2:0 në sete, 6:4 dhe 6:0.