Sport

Driton Kuka: Laura dhe Akili kanë përmbushur pritjet e mia

 

Trajneri i Kosovës në xhudo, Driton Kuka është ndarë i kënaqur me dy medaljet e fituara të enjten në Lojërat Mesdhetare në Oran të Algjerisë. Kuka ka thënë se Laura Fazliu dhe Akil Gjakova kanë përmbushur pritjet e tij.

Fazliu garoi në kategorinë deri 63 kilogramë dhe fitoi medaljen e artë. Për Kosovën është medalja e dytë e artë, pas asaj të fituar nga Distria Krasniqi.