Sport

Asllani pas kalimit te Milani: Dua të shkruaj histori

 

Të enjten Kosovare Asllani firmosi për dy vjet me AC Milan, klubin e madh italian që për pak dështoi të kualifikohet në Ligën e Kampionëve këtë vit dhe që shpresojnë të fitojnë trofe në të ardhmen.

Kur futbollistja e Suedisë u prezantua nga AC Milan, reagimet e tifozëve ishin pozitive. Kjo nuk ka kaluar pa u vërejtur nga 32-vjeçarja me rrënjë nga Mitrovica.