Sport

Sainz siguron “pole-position” në Britani

 

Carlos Sainz i Ferrarit e ka siguruar “pole-position” për “Grand-Prixin” e Britanisë.

Sainz të shtunën luftoi shumë me Max Verstappenin dhe në fund doli fitimtar.