Sport

Largohen xhudistët, kthehen rezultatet e zbehta për Kosovën

 

Xhudistët e Kosovës të shtunën janë larguar nga Orani i Algjerisë, ku po mbahen Lojërat Mesdhetare. Dhe me largimin e tyre janë kthyer edhe rezultatet e zbehta për sportistët kosovarë në ngjarjen shumësportëshe. Me pak përjashtime, rezultatet ishin të zbehta edhe para se xhudistët të nisnin garimin, të mërkurën e kaluar.

Xhudistët prej të mërkurës e deri të premten i fituan pesë medalje, prej tyre tri të arta. Një medalje të bronztë e fitoi boksieri Shpejtim Bajoku, ndërsa garat e të tjerave përfunduan kryesisht me rezultate për t’u harruar.