Sport

Norrie po e përfaqëson denjësisht Britaninë

Foto: AP
 

Tenisti Cam Norrie është bërë britaniku i parë në pesë vjet që arrin në çerekfinale të “Wimbledonit”, pasi fitoi ndaj Tommy Paulit me rezultatin 3:0 në sete.

Bartësi i nëntë i turneut, Norrie, fitoi 6:4, 7:5 dhe 6:4.