Sport

Arsenali kompleton transferimin e Gabriel Jesusit

 

Arsenali ka kompletuar transferimin e sulmuesit Gabriel Jesus nga Manchester City. 25-vjeçari ka firmosur kontratë për shumë vjet, ka njoftuar Arsenali të hënën. Ai ishte prej sulmuesve kryesorë në Premier League në edicionet e kaluara. Ka shënuar 95 gola në 236 paraqitje në të gjitha garat në pesë edicionet te City.

“Gabrieli ka fituar Premier Leaguen katër herë, ndërsa Kupën FA dhe Kupën e Ligës nga tri herë. Ai është reprezentues i rregullt i Brazilit, ndërsa ka shënuar 19 gola në 56 paraqitje.