Sport

Majlinda pas sukseseve në karrigen e trajneres: Po mësoj nga më i miri në botë

 

Majlinda Kelmendit po i ndodh që të niset për në tatami. Jo gjithnjë e ka në mendje se tani duhet të niset drejt këndit të trajneres e jo drejt arenës ku luftojnë xhudistet. Nuk e ka lehtë – rrugën për në tatami e ka bërë gjatë.

Ajo po mësohet me këtë ndryshim të madh në karrierë. Dhe po vazhdon ta mësojë zanatin e trajneres. Ende nuk e vlerëson veten të tillë. Trajnere.