Sport

Dy ndeshje – 187 gola, Federata e Sierra Leones nis hetimin

 

Shoqata e Futbollit të Sierra Leones (SLFA) po heton rezultatin e dy ndeshjeve që sollën një total të pabesueshëm prej 187 golash, shkruan BBC të martën.

Dy ndeshjet e nivelit të dytë, Kahunla Rangers me bazë në Kenema dhe Gulf FC në Kono, mposhtën bindshëm rivalët e tyre të qytetit në kualifikimet për Premier League të dielën.