Sport

Asensio afër Liverpoolit

 

E ardhmja e Marco Asensios në Real Madrid nuk është aspak e qartë pasi ai nuk ka përfunduar rinovimin e kontratës dhe ditët e fundit është sugjeruar se ai mund të jetë i interesuar të ndryshojë skuadrën.

Sipas “Sport”, spanjolli është i gatshëm të largohet nga madrilenët për t'iu bashkuar Liverpoolit, një klub që tashmë ka bërë disa përpjekje për ta transferuar.